Hubert Tas

Hubert Tas – producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, prowadzący zajęcia DJ dla seniorów “Dziadek do gramofonu”, festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty w Rosji, Bułgarii, na Ukrainie i na Tajwanie), kolekcjoner płyt winylowych – związany z muzyką od kilkunastu lat. Współautor 4 albumów: “Passion, Music, Hip-Hop” (2011, z DJ-em Czarnym), “Time To Build” (2013, z DJ-em Czarnym), “Roots” (2015) oraz “Mechanism” (2016, z zespołem The Small Circle).

Absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016). Brązowy i srebrny medalista Mistrzostw Polski w tej samej kategorii (2014, 2017). Koncertował w Polsce m.in. na Spring Break oraz Męskim Graniu 2018 i za granicą m.in. na Tajwanie (na festiwalu Kuma Tribe), Ukrainie, w Rosji (na festiwalach Yalta Summer Jam i Funk Fire), Francji, Grecji, Czechach, Bułgarii.

Hubert znany jest przede wszystkim z umiejętnego i przemyślanego łączenia brzmień hip-hopu, jazzu, soulu oraz… scratchu. Tas imponuje przez to pomysłami aranżacyjnymi, które gatunkowo balansują pomiędzy jazz-hopem a klasycznym instrumentalnym hip-hopem.

„Unfinished / 未了” LP. Premiera: 16/02/2019

Po ponad 3 latach od wydania „Roots”, Hubert Tas wraca ze swoim kolejnym solowym wydawnictwem. „Unfinished / 未了” to piąty  długogrający materiał, który wzbogaca katalog muzyczny tego doświadczonego i cenionego producenta oraz DJ-a. Na najnowszym krążku znajduje się aż 21 kompozycji, podzielonych na kilka bloków tematycznych, które momentami w swojej formie przypominają mix dj-ski. Taka mnogość materiału jest rezultatem chęci podsumowania przez Huberta kilkunastoletniej przygody z muzyką oraz wyeksponowania brzmień, które miały na niego wymierny wpływ podczas jego drogi artystycznej.

Jakiej zawartości dźwiękowej możemy się spodziewać po „Unfinished / 未了”? Początkowym zamiarem było stworzenie spójnej gatunkowo płyty, jednak w trakcie prac nad materiałem pomysł Tasa mocno ewoluował. Efektem jest więc brzmieniowa różnorodność, która z pewnością zadowoli świadomych i poszukujących słuchaczy. Na albumie nie zabraknie na pewno podkładów około-hip-hopowych, opartych o ciepłe, jazzujące sample. Ponadto na nowym krążku usłyszymy również echa takich gatunków, jak soul, trip-hop i downtempo, a nawet żywszych funkowych akcentów.

Warto zaznaczyć, że materiał, jaki znalazł się na płycie, powstawał nie tylko w Polsce, ale i na Tajwanie – miejscu, które Hubert regularnie odwiedza w ostatnich latach. Nie jest to bez znaczenia, bowiem dzięki temu wydawnictwo zyskało wiele orientalnych akcentów i kojarzonych z Azją brzmień. Choć na albumie zabrakło warstwy wokalnej (wszystkie kompozycje są instrumentalne), to w wielu produkcjach będzie można usłyszeć innych muzyków, którzy dorzucili kilka swoich charakterystycznych dźwięków. „Unfinished / 未了” jest dostępne w formie fizycznej na CD oraz cyfrowej na wszelkich platformach streamujących muzykę.

Poprzednie wydawnictwa

Wybrane teledyski

Znajdź Huberta na: